CYCLING NORTH CYPRUS

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu

HAKKIMIZDA BİLGİLER, VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu, K.K.T.C. ’de bisiklet sporunu yöneten kurumdur.

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu, yaş, cinsiyet ve yetenek gözetmeksizin, bisiklet sporunu seven ve destekleyen ülkemiz insanı adına bisiklet sporunu, ülkemizde tüm disiplinleriyle geliştirmeye ve desteklemeye odaklanmıştır.

Belirlenen bu hedef ışığında topluma bisiklet sevgisini aşılayabilmek, ülke insanımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda bisiklet ile buluşabilmesini, bisiklet sporunu tüm güzellikleriyle yaşayabilmesini sağlamak, Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu’nun başlıca hedefleri arasındadır.

Sporu üst seviyede yapan katılımcılarda mükemmelliği arayıp, sporcusuna dünya kalitesinde destek verirken, spora yeni başlayan ve sempati duyan geniş kitlenin öneminin farkında olup toplumun bisiklet sporunu eğlenceli, güvenli bir ortamda yaşayabilmesi için tüm imkanlarını kullanır.

Spora ve sporcuya tüm güç ve imkanlarıyla destek veren Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu, ülke yönetimiyle, dünya üzerinde bisiklet sporunun yönetimini elinde bulunduran tüm kurumlarla ve sponsorlarla sıcak, samimi, güçlü ilişkiler kurmaya ve bu ilişkileri istikrar içerisinde sürdürmeye önem verir.

Gençler geleceğimizin en büyük teminatıdır. Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu, bisiklet konusunda öğretim kurumlarıyla sıkı bir işbirliği içerisinde çalışarak çeşitli eğitimler, seminerler aracılığıyla gençlerimizle sağlıklı bir iletişim içerisinde bulunurken, gençliğe bisiklet sporunu tüm yönleriyle tanıtacak, verimli kullanımı özendirecek plan ve projeleri üretmek ve uygulamak için çalışır.

Bisiklet sporuyla ilgili her tür organizasyonda görev almak ve kaliteli hizmet vermek üzere bilgili, dünya ile iletişimi kuvvetli, iyi eğitimli, bisiklet sporunu iyi bilen ve yapan kişiler yetiştirilmesine ortam hazırlarken, bilgisi, tecrübesi ve hayat görüşüyle ülkemizde Bisiklet Sporunu en iyi şekilde temsil edebilecek, örnek olacak, desteğini her fırsatta hissettirecek antrenörler yetiştirilmesi için çalışır.

Düzenlenecek bisiklet organizasyonlarında kaliteyi ve güvenliği en üst seviyede tutacak alt yapıyı hazırlar.

MİSYONUMUZ

*Ülkemizi kulüpler ve milli takımlar sayesinde en iyi şekilde temsil etmek.
*Bisiklet sporunu ülke geneline sevdirmek ve yayılmasını sağlamak.
*Bu amaçla yeni bölgeleri ve yeni kulüpleri gençliğe kazandırmak.
*Kadın ve erkeklerde Avrupa’da ve Dünya’da kabul gören en üst düzey müsabakalarda başarılı olacak seviyelere yükselmek.

VİZYONUMUZ

*Dünyada bisiklet dalında bilinen ülkelerden biri olmak için sportif başarı, altyapı gelişimi ve spor organizasyonlarında markalaşmak ve ülkemizde daha popüler bir spor dalı haline gelmek.

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu © Newsphere by AF themes.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com