CYCLING NORTH CYPRUS

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu

CEZAİ İŞLEMLER

CEZAİ İŞLEMLER

(TÜM İŞLEMLER DİSİPLİN KURULUNCA ONANIR)

NOT; DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLEN SPORCU DİSİPLİN KURULU SONUÇLANANA KADAR FEDERASYON İZNİ OLMADAN YARIŞMALARA KATILAMAZ.

-SPORCULARIN YARIŞ ALANI İÇERİSİNDE AHLAKİ TAVIR VE DAVRANIŞLARI UYGUNSUZLUĞU GÖZLEMLENMESİ DURUMUNDA 1 İLE 6 AYA KADAR YARIŞLARDAN MEN EDİLİR.

-SPORCULARIN SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN FEDERASYON İSMİNİ KULLANARAK PROVOKE EDİCİ, AŞAĞILAYICI, AHLAK VE GÖRGÜ KURALLARINA AYKIRI DAVRANIŞLAR DA BULUNMAK 1 YILA KADAR YARIŞLARDAN MEN EDİLİR

-MÜSABAKA SIRASINDA SPORCULARIN BİRBİRLERİNE KARŞI UYGULAYACAKLARI HER TÜRLÜ ŞİDDET 3 AY İLE 2 YILA KADAR YARIŞLARDAN MEN EDİLİR.

-TAKIM ARAÇLARININ YARIŞ ESNASINDA DÜZENİ BOZMAK, KAVGAYA KARIŞMAK, KAZAYA SEBEBİYET VERMEK 3 AY İLE 6 AY ARASINDA TEMSİLCİ CEZAYA VEYA FEDERASYONUN BELİRLEYECEĞİ PARA CEZASINA ÇARPTIRILIR.

-SPORCULAR SEREMONİ VEYA PROTOKOL ALANINDA SPORCUYA YAKIŞIR BİR TAVIR VE ÜSLUPLA HAREKET EDER, BU ALANLARDA KÜFÜR VE AHLAK DIŞI DAVRANIŞLAR 6 AYA KADAR MEN CEZASI VERİLİR.

-SEREMONİYE KATILMAYAN SPORCULARA (KÜRSÜYE KATILIM GÖSTERMEYEN) KULÜBÜNE 500 TL PARA CEZASI VE ALDIĞI PUANIN SİLİNMESİ CEZASI UYGULANIR.2 KEZ TEKRARINDA 1 YARIŞ CEZA VERİLİR.

-MADALYAYI BİLİNCİ OLARAK YER ATAN SPORCU 3 AYA KADAR YARIŞLARDAN MEN EDİLİR

-SPORCULARIN FEDERASYON YÖNETİMİNE VEYA PROTOKOL DA YER ALAN KİŞİLERE SÖZLÜ HAKARET VEYA TEMASLI ŞİDDET SERGİLEMESİ DURUMUNDA 1 AYLA 2 YIL ARASINDA SPORCU MEN EDİLİR.

-HER TÜRLÜ AHLAKİ DAVRANIŞLAR GENÇLERİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEMEKTE VE YARIŞ ALANLARINDA DAHA AHLAKİ BİR ORTAM VE ÇEVRE YARATMAK ADINA YÖNETİM OLARAK TÜM GÜCÜMÜZLE MÜCADELE EDECEĞİZ.

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu © Newsphere by AF themes.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com